21 NIEDZIELA ZWYKŁA / NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018

1. Msze święte w poniedziałek i wtorek w Kaplicy Sióstr.
  2. W środęŚwięto Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela – w tym dniu Msza święta będzie w Stróży o godz. 18.00 (tzw. mały odpust)
  3. W czwartek i piątek – Msza św. o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach
  4. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 30.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W przyszłą niedzielę, 2 września, Gminne Dożynki – dziękczynienie za plony: Msze święte w tym dniu: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.45 Stróża, 11.15. Ujów oraz 14.30 Mietków (stadion) – dziękczynna za plony. Dożynki Parafialne w kolejną niedzielę – 9 września.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in. o światowym spotkaniu rodzin w Dublinie, o niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek oraz odpowiedź na pytanie, czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu.
  8. Dzisiaj „Biała Niedziela w Mietkowie” na terenie boiska szklanego od 10.00 do 18.00 poświęcona konsultacjom chorób serca i nadciśnienia tętniczego.
  9. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Edwarda Czyżowicza i Pana Marka Lichwy
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Piotra Wosińskiego i Pana Ryszarda Buciora

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 27 VIIIŚw. Moniki (wspomnienie obowiązkowe)
  • 28 VIIIŚw. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)
  • 1 IX Bł. Bronisławy, dziewicy (wspomnienie obowiązkowe)