21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019

1. Msze święte:
  • w poniedziałek (26 sierpnia) – Uroczystość NMP Częstochowskiej – Msza św. w Wawrzeńczycach o godz. 18.00
  • we wtorek i środę – w Kaplicy Sióstr
  • w czwartek – Msza święta w Stróży o godz. 18.00 – Święto Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela – tzw. mały odpust
  • w piątek – Msza św. w Wawrzeńczycach o godz. 18.00
  • w sobotę o godz. 9.00 w kościele parafialnym
  1. W przyszłą niedzielę, 1 września, Gminne Dożynki – dziękczynienie za plony: Msze święte w tym dniu: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.45 Stróża, 11.15. Ujów oraz 13.30 Mietków (stadion) – dziękczynna za plony. Dożynki Parafialne w kolejną niedzielę – 8 września.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  3. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie rozpoczną się w niedzielę – 15 września – w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich, które potrwają do 11 października. Nauki odbywać się będą w piątki i w niedziele o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
  4. Pani Sołtys z Wawrzeńczyc zaprasza do wyplatania wieńca dożynkowego do świetlicy w poniedziałek po Mszy św. i w kolejne dni o 18.00.
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Joanny Michalickiej i Rodzina Pana Tomasza Gajewskiego
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Waldemara Misiurki i Pani Dorota Misiurka

Zapowiedzi przedślubne:

Roman Adam Kuriata, kawaler, zam. Kąty Wrocławskie i Paulina Kinga Nieradka, panna, zam. Ujów – zapowiedź 3.

Michał Szygalski, kawaler, zam. Racławice Wielkie i Sabina Skrzyniarz, panna, zam. Racławice Wielkie, zameld. Ujów – zapowiedź 3.

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.