20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2017

1. Msze święte od poniedziałku do piątku w Kaplicy Sióstr.
  2. W sobotę, 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu Msza święta o godz. 9.00 kościele parafialnym.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustu parafialnego. W imieniu Rady Parafialnej i własnym dziękuję również za składane z tej okazji ofiary.
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu (przed odpustem) – Pan Jerzy Krupa i Rodzina Pani Walentyny Gulbińskiej.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Bogdana Ormana i Pana Krystiana Hałysa.

Apel Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego:

Umiłowani w Panu Archidiecezjanie, Bracia i Siostry!

Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy, w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu, nie możemy pozostać obojętni. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy stracili swoich bliskich oraz dorobek całego życia. W miarę naszych możliwości przyłączmy się także do akcji Caritas, której celem jest wsparcie materialne poszkodowanych.

Bardzo proszę Przewielebnych Księży Proboszczów, by w najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowali zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym, a zebrane pieniądze przekazali bezpośrednio na konto Caritas Polska.

Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego udzielili nam Polacy w 1997 r., kiedy nasz region został dotknięty powodzią. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takich chwilach jest poczucie bliskości i solidarności. Ten prosty gest wsparcia potrzebujących niech wypływa z naszej wiary w obecność Chrystusa w ludziach, którzy cierpią i potrzebują pomocy.

Dziękując za Waszą dobroć z serca wszystkim błogosławię

+ Józef Kupny, Arcybiskup Metropolita Wrocławski

ZBIÓRKA NA RZECZ POSZKODOWANYM PRZEZ NAWAŁNICE ODBĘDZIE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ (27 sierpnia) PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ DO PUSZEK!

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 21 VIIIŚw. Piusa X, papieża (wspomnienie obowiązkowe)
  • 22 VIII NMP Królowej (wspomnienie obowiązkowe)
  • 24 VIII Św. Bartłomieja, apostoła (święto)

Zapowiedzi przedślubne:

Damian Łukasz ROKICKI, kawaler, zam. Wawrzeńczyce – Renata Wioleta KASPRZYK, panna, zam. Świdnica – zapowiedź 1