20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową. Uroczystość ta to także nasze podziękowanie za obecność w naszej Parafii Sióstr Świętej Jadwigi, które po 113 latach zamykają swój dom w Wawrzeńczycach. Msze święte w tym dniu: WAWRZEŃCZYCE – godz. 8.00, STRÓŻA – godz. 10.00 oraz WAWRZEŃCZYCE – o godz. 12.00 SUMA ODPUSTOWA z procesją eucharystyczną. Uroczystości przewodniczy ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej.
  2. Dziękuję sołectwom z naszej Parafii za inicjatywę, ufundowanie i zamontowanie tablicy upamiętniającej posługę Sióstr Jadwiżanek w latach 1909 – 2022.
  3. W poniedziałek – 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ ZIELNEJ. Msze święte według stałego porządku niedzielnego. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  4. Msze święte w tygodniu:
  • we wtorek, środę i czwartek – Msza święta w Kaplicy Sióstr
  • w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 – Msza święta o godz. 18.00.
  • w sobotę – Msza święta o godz. 9.00.
  1. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia, Gminne Dożynki – dziękczynienie za plony: Msze święte w tym dniu: 8.00 WAWRZEŃCZYCE, 9.45 STRÓŻA, 11.15. WAWRZEŃCZYCE oraz 14.00 Mietków (stadion) – dziękczynna za plony. Dożynki Parafialne w kolejną niedzielę – 28 sierpnia.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – do Gościa Niedzielnego dołączona jest kolejna płyta z Pismem Świętym.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Błaszczyka i Rodzina Pana Mateusza Mitulskiego
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Zenona Augustyniaka i Rodzina Pana Jerzego Ormana.

Harmonogram sprzątania na lipiec i sierpień dostępny jest na tablicy ogłoszeń.