2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021

1. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek – Msza święta w Kaplicy Sióstr
  • w wtorek i środę – Msza święta w Stróży o godz. 17.00
  • w czwartek i piątek – Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 17.30
  • w sobotę – w Wawrzeńczycach o 9.00
  1. Trwa w naszej parafii doroczna wizyta duszpasterska. W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 będzie miała zupełnie inny przebieg niż w latach ubiegłych. Zapraszam na spotkanie kolędowe – modlitwę i błogosławieństwo – do kościoła. Proponowany program naszych spotkań będzie następujący:

17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji mieszkańców / 17.30 Msza św. / modlitwa kolędowa i błogosławieństwo zaproszonych mieszkańców / spotkanie z księdzem w kościele – okazja do poruszenia bieżących spraw.

W tym tygodniu spotkania kolędowe:

• wtorek (19 stycznia) – Stróża – ulice: Ogrodowa, Parkowa, Rzeczna, Leśna
  • środa (20 stycznia) – Stróża ulice: Kolejowa, Szkolna, Polna
  1. Jeżeli ktoś miałaby, mimo to pragnienie, aby kapłan pobłogosławił mu mieszkanie, to jest taka możliwość po indywidualnym umówieniu się.
  2. W przyszłą niedzielę (24 stycznia) zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka do puszek i wsparcie modlitewne dla ofiar najsilniejszych o 140 lat trzęsień ziemi w Chorwacji jakie miały miejsce w tym kraju 29 grudnia i 6 stycznia.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Pani Jadwiga Tarapata, Pan Kazimierz Tarapata i Pani Genowefa Kowalska
  • w przyszłym tygodniu – Pana Jacka Janika i Pani Dorota Mazankiewicz