2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2017

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr, od wtorku do piątku w kościele parafialnym o godz. 18.00, w sobotę o godz. 9.00
  2. W każdy czwartek Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami (kto chciałby poznać tę formę modlitwy – ZAPRASZAM), następnie o godz. 18.00  Msza święta.
  3. Droga Krzyżowa: UJÓW – czwartek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / STRÓŻA – piątek o godz. 16.00  (wraz ze Mszą świętą) / WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 17.30  a następnie MSZA ŚWIĘTA.
  4. Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę przed sumą o godz. 10.50.
  5. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  6. W minionym tygodniu od wtorku do czwartku odbyły się rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej.
  7. Trwa akcja Caritas – JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2017, w którą możemy się włączyć na różne sposoby:
  • SKARBONKA MIŁOSIERDZIA – kartonowe skarbonki. Zachęcam rodziny, aby wzięły taką skarbonkę do domu i wykorzystały do rodzinnego lub indywidualnego praktykowania jałmużny. Składane do skarbonki ofiary pieniężne przeznaczone są na rehabilitację chorych dzieci. Skarbonki przyniesiemy po Wielkanocy (do końca kwietnia)
  • Akcje pomocowe Caritas zasilą także pieniądze za baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł i świece wielkanocne po 6 zł.
  • Można także pobrać torby miłosierdzia, w których będziemy mogli przynieść dary w postaci żywności trwałej w ostatnią niedzielę marca (26 III) – żywność przekazana zostanie najbardziej potrzebującym.
  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela „Ad Gentes”Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „GDZIE MISJONARZE – TAM NADZIEJA”. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na cele misyjne.
  2. Za dwa tygodnie – w niedzielę, 26 marca – po Gorzkich Żalach (godz. 17.00) odbędzie się Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Chóru Stanislaum z Wrocławia. Serdecznie zapraszam.
  3. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w środę na wieczorną Mszę świętą, a po niej spotkanie formacyjne.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Pani Dorota Żywiecka i Rodzina Pana Juliana Żygadło.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Wojciecha Smereki i Pan Bolesław Smereka.