2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3.01.2021

1. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek – Msza święta w Ujowie o godz. 17.30
  • we wtorek – Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 17.30
  1. W środę, 6 styczniauroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte według stałego porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. To także Misyjny Dzień Dzieci – ofiary złożone przy poświęceniu kadzidła i kredy przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, na drzwiach naszych domostw zapisujemy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara K+M+B+2021 lub C+M+B+2021(Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi dom). W tym dni błogosławimy także wodę – zachęcam do przyniesienia wody we własnych naczyniach, aby wodę święconą można było zabrać do własnych domów. Poświęcić wodę będzie można również w przyszłą niedzielę.
  2. Msze święte w kolejne dni w Wawrzeńczycach: w czwartek i piątek – o godz. 17.30, w sobotę – o 9.00.
  3. Od jutra, rozpoczyna się w naszej parafii doroczna wizyta duszpasterska. W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 będzie miała zupełnie inny przebieg niż w latach ubiegłych. Zapraszam na spotkanie kolędowe – modlitwę i błogosławieństwo – do kościoła. Proponowany program naszych spotkań będzie następujący:

17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji mieszkańców (można przygotować na kartkach konkretne intencje) / 17.30 Msza św. / modlitwa kolędowa i błogosławieństwo zaproszonych mieszkańców / spotkanie z księdzem w kościele – okazja do poruszenia bieżących spraw.

W tym tygodniu spotkania kolędowe:

• Poniedziałek (4 stycznia) – Ujówkościół w Ujowie
  • Czwartek (7 stycznia) – Wawrzeńczyce numery 1-19 i 2-18 i 18a (od Stróży do kościoła), oraz Osiedle i ul. Jarzębinowa
  • Piątek (8 stycznia) – Wawrzeńczyce numery parzyste 20-50 i nieparzyste 19-49 (od kościoła do końca wioski w stronę Paździorna) i tzw. Folwark
  1. Jeżeli ktoś miałaby, mimo to pragnienie, aby kapłan pobłogosławił mu mieszkanie, to jest oczywiście taka możliwość po indywidualnym umówieniu się.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świątecznego wystroju naszych świątyń – za dekorację w kościele oraz ofiarowane choinki. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Franciszka Capa i Pani Zofia Paluszkiewicz
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Małgorzaty Piotrowskiej-Kulig i Rodzina Pani Jolanty Żygadło