2 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15.01.2017

1. Msze święte od poniedziałku do piątku w Kaplicy Sióstr. W sobotę – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 17.00.
  2. Zapraszam na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Stanislaum z Wrocławia, który odbędzie się w sobotę, 21 stycznia. O godz. 17.00 Msza święta z udziałem chóru, po Mszy św. koncert kolęd. Chór występuje bezpłatnie. Po koncercie będziemy mogli naszą ofiarą wesprzeć działalność chóru i pokryć koszty przyjazdu.
  3. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Proszę dzieci i młodzież o pochwalenie się zeszytami z religii oraz dzienniczkami z przygotowania do I Komunii i bierzmowania. Kolęda od poniedziałku do czwartku – WAWRZEŃCZYCE od 16.00, w piątek  tzw. KOLĘDA DODATKOWA od 16.30. Dokładny plan na tablicy ogłoszeń.
  4. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:

w tym tygodniu – rodzina Pana Zenona Duszy oraz rodzina Państwa Gancarz.

w przyszłym tygodniu – rodzina Pana Adama Michalczyka oraz rodzina Pana Piotra Michalczyka.

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 Iśw. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 19 Iśw. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 Iśw. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).