2 NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2020

1. Przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Zapraszam na Msze święte Roratnie w kościele parafialnym:
  • w poniedziałek, środę i piątek – o godz. 7.00
  • we wtorek i czwartek – o godz. 17.30
  • w sobotę – o 9.00.
  1. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy świętej w tygodniu – zwłaszcza tych, którzy w niedzielę uczestniczą we Mszy świętej transmitowanej przez telewizję lub internet.
  2. Dzieci, które pozostają w domach zachęcam do uczestnictwa w Roratach przez internet transmitowanych z kościoła w Łodzi codziennie o godz. 7.00 – „Roraty bez piżamy” na kanale YouTube prowadzonym przez Wspólnotę „Mocni w Duchu Dzieciom” https://www.youtube.com/channel/UCxK2GBbexlGE2pxfvLcyUuQ
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek o godz. 16.30 (godzinę przed Mszą świętą)
  4. Różaniec wspólny przed mszami we wtorek, czwartek i sobotę.
  5. Starajmy się przez cały adwent korzystać z sakramentu pokuty przygotowującego nas na przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego. Okazja do spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą świętą, w czwartek – godzinę wcześniej.
  6. Zostały już ostatnie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 6zł, duża świeca – 15 złotych. Można zaopatrzyć się po każdej Mszy świętej w opłatki wigilijne. Siostry dziękują za złożone ofiary, które w całości przeznaczone dla Sióstr Jadwiżanek – jako nasze podziękowanie za ich całoroczną posługę w naszej Parafii. Prosimy aby osoby, które będą w kościele zorientowały się czy może nie pomóc swoim sąsiadom przez pobranie również dla nich opłatków.
  7. W zakrystii możemy się zgłaszać do przeżycia wybranego przez siebie jednego dnia postu o chlebie i wodzie w czasie adwentu w intencji o zatrzymanie epidemii, zdrowie dla chorych, narodowe nawrócenie i pokój w Ojczyźnie.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Pani Janina Jaroszczuk i Rodzina Pana Ireneusza Pawelca
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Mariusza Spryszaka i Pani Maria Mrzygłód