2 NIEDZIELA ADWENTU – 5.12.2021

1. Dzisiaj 2 Niedziela Adwentu – Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy i wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
2. Zapraszam na Msze święte Roratnie:
• w poniedziałek – o godz. 6.30 w Wawrzeńczycach
• we wtorek – o godz. 17.30 w Wawrzeńczycach
• w czwartek – o godz. 6.30 w Wawrzeńczycach
• w piątek – o godz. 17.30 w Wawrzeńczycach
• w sobotę o godz. 9.00 w Wawrzeńczycach
3. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte: STRÓŻA – o godz. 16.30 i WAWRZEŃCZYCE o godz. 18.00, podczas której zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.
4. W środę, 8 grudnia, zachęcam by jednoczyć się w modlitwie w tzw. „Godzinie Łaski” od 12.00 do 13.00. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja poprosiła, aby co roku w południe ofiarować modlitwę, dzięki której ześle wiele łask, szczególnie łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.
5. W przyszłą niedzielę MSZA ŚWIĘTA DLA DZIECI o godz. 11.15. przy udziale Scholi ze Stróży. Zapraszam dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich – które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, a także dzieci zarówno starsze jak i młodsze.
6. Na czas remontu nie ma Mszy świętej w Ujowie o 12.30. Zamiast tego odprawiana jest dodatkowa Msza święta o 12.30 w Wawrzeńczycach według intencji przyjętych do Ujowa.
7. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii odbędzie w następny czwartek – 16 grudnia. Zachęcam także do korzystania ze spowiedzi przez cały Adwent – pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
8. Dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 7zł, duża świeca – 16 złotych.
9. Można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne po każdej Mszy świętej. Siostry dziękują za złożone ofiary, które w całości przeznaczone dla Sióstr Jadwiżanek – jako nasze podziękowanie za ich całoroczną posługę w naszej Parafii.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (6zł) oraz kalendarze w cenie 10zł. Tygodnik „Niedziela” od dzisiaj jest po 8 zł.
11. Osoby, które pobrały kartki na intencje mszalne na niedziele w roku 2022 i nie przyniosły ich jeszcze wypisanych – proszę aby donieść je w najbliższym czasie.
12. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
• w tym tygodniu – Rodzina Pana Janusza Pietruszki i Pani Dorota Pietruszka
• w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jerzego Sakrajdy i Rodzina Pana Rafała Bieńko
W gablocie przy kościele wywieszona jest lista sprzątania na grudzień i styczeń.