19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023

1. Nabożeństwo fatimskie – różaniec oraz procesja maryjna dzisiaj (w niedzielę) w Wawrzeńczycach o godz. 19.00.
  2. Msza święta w Wawrzeńczycach w poniedziałekw WAWRZEŃCZYCACH: rano o godz. 8.30
  3. We wtorek – 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ ZIELNEJ. Msze święte według stałego porządku niedzielnego. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  4. W związku ze skutkami powodzi na Słowenii i napływającymi prośbami, Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli z apelem, aby dzień 15 sierpnia bieżącego roku obchodzony był jako DZIEŃ SOLIDARNOŚCI ZE SŁOWENIĄ. Dlatego podczas Mszy świętych modlić się będziemy w intencji poszkodowanych. Po Mszy świętej będzie ZBIÓRKA FUNDUSZY, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane poszkodowanym.
  5. Msze święte w tygodniu:
  • W środę – Msza święta o godz. 8.00.
  • w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 – Msza święta o godz. 18.00.
  • w piątek – Msza święta o godz. 18.00.
  • w sobotę – MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE!!!
  1. W przyszłą niedzielę posługę w naszej Parafii będzie pełnił ks. Krzysztof Ora.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz wakacyjne wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Anny Kozieł i Pani Barbara Kozarowicz
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Zbigniewa Chabzdy i Pani Teresa Drabik