19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA

1. Przeżywamy dzisiaj główną uroczystość odpustowa ku czci Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach o godz. 13.00, której przewodniczy Witold Hyla, proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski we Wrocławiu – Klecinie, który w tym roku dziękuje Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa.
  2. Msze święte:
  • w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr
  • we wtorek i środę – w kościele parafialnym o godz. 18.00
  1. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników. Po różańcu procesja fatimska.
  2. W czwartek, 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ ZIELNEJ. W tym dniu Msze święte według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  3. Msze święte w piątek i sobotę o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
  4. W SIERPNIU – przez cały miesiąc – Msze święte w niedzielę będą odprawiane w Ujowie o 9.45, a w Stróży o 12.30; w Wawrzeńczycach bez zmian.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Artura Kozaka i Pani Bożena Kozak
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Rafalskiego i Pana Mieczysława Rafalskiego

Zapowiedzi przedślubne:

Roman Adam Kuriata, kawaler, zam. Kąty Wrocławskie i Paulina Kinga Nieradka, panna, zam. Ujów – zapowiedź 1.

Michał Szygalski, kawaler, zam. Racławice Wielkie i Sabina Skrzyniarz, panna, zam. Racławice Wielkie, zameld. Ujów – zapowiedź 1.

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.