18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018

1. Msze święte od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
  2. W poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.30.
  4. W piątek, 10 sierpnia, przypada uroczystość Św. Wawrzyńca, Patrona naszej Parafii.
  5. W sobotę, 11 sierpnia, zapraszam na wieczorne czuwanie w Wigilię Odpustu Parafialnego. O godz. 00 WIECZÓR UWIELBIENIA – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją Słowa Bożego, ciszą i pieśniami chwały. O 18.30 MSZA ŚWIĘTA – przewodniczyć będzie i wygłosi Słowo Boże Ks. Marek Leśniak, wikariusz Parafii Katedralnej we Wrocławiu. W czasie Adoracji okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Nie będzie w sobotę Mszy św. o godz. 9.00.
  6. Główna uroczystość odpustowa ku czci Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach w przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, o godz. 13.00. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnego świętowania i modlitwy przez wstawiennictwo Naszego Patrona za całą naszą wspólnotę. Uroczystości odpustowej przewodniczył będzie i wygłosi Słowo Boże Arkadiusz Chwastyk, Oficjał Sądu Duchownego w Świdnicy. W tym dniu pozostałe Msze święte: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.45 Stróża i 11.15 Ujów.
  7. Zapraszam na jednodniową PIELGRZYMKĘ DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Termin: sobota (22 września), koszt: 60zł. Zostało jeszcze kilka miejsc.
  8. W minionym tygodniu została zamontowana w zakrystii w Wawrzeńczycach szafa na ornaty i alby – dopełnienie wcześniej zainstalowanych mebli.
  9. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu (przed odpustem) – Rodziny Pana Zbigniewa Markiewicza i Pana Łukasza Markiewicza oraz Rodziny Pana Grzegorza Synówki i Tomasza Jaskulskiego
  • przed 15 VIII – Pani Bożena Kozak i Rodzina Pana Artura Kozaka
  • w przyszłym tygodniu – Pani Feliksa Malinowska, Pani Helena Pałka i Pani Ewa Małek

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 8 VIIIŚw. Dominika, prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)
  • 9 VIIIŚw. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy (święto)
  • 10 VIII Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, Patrona Parafii (uroczystość)
  • 11 VIII Św. Klary, dziewicy (wspomnienie obowiązkowe)