18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022

1. Msze święte w tygodniu:
• w poniedziałek, wtorek i środę – Msza święta w Kaplicy Sióstr
• w czwartek i piątek – Msza święta o godz. 18.00.
• w sobotę – Msza święta o godz. 9.00
2. W tym tygodniu 1-szy czwartek i 1-szy piątek miesiąca – w te dni adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
3. W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to także 1-sza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
4. Wspólna modlitwa różańcowa w czwartek, piątek i sobotą – pół godziny przed Mszą świętą.
5. W zeszłą przy okazji poświęcenia samochodów, zebrano na zakup samochodów dla misjonarzy kwotę 1520 złotych.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
7. W minionym tygodniu grupa starszych ministrantów z naszej Parafii wraz z Księdzem Proboszczem była na czterodniowym wyjeździe wakacyjnym w Poznaniu, Gnieźnie, Toruniu, Włocławku i Licheniu.
8. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowych ku czci Św. Wawrzyńca, które będziemy przeżywali w niedzielę, 14 sierpnia.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
• w tym tygodniu – Rodzina Pana Tomasza Wójcika i Rodzina Pana Bartosza Wójcika
• w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Janika, Rodzina Pana Mariusza Dołhacza, Rodzina Pana Mariusza Kukuły oraz Pani Dorota Mazankiewicz
Harmonogram sprzątania na lipiec i sierpień dostępny jest na tablicy ogłoszeń.