17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2017

1. Dzisiaj w Ujowie uroczystość odpustowa ku czci Św. Jakuba Apostoła o godz. 13.00.
  2. W tym tygodniu Msze święte w kościele parafialnym we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00.
  3. W związku ze Świętem Matki Bożej Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli w każdym kościele parafialnym 2 sierpnia (środa) pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa: Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Św.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych, okazja do spowiedzi od godz. 18.00, następnie Msza o godz. 18.30.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.
  8. Bardzo dziękuję Ks. Jakubowi Deperasowi za pomoc duszpasterską i zastępstwo na czas urlopu w naszej Parafii przez ostatnie 2 tygodnie. Życzymy Ks. Jakubowi obfitości Bożych łask w posłudze duszpasterskiej w kolejnych wspólnotach, do których zostanie posłany.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz zakupu samochodu dla misjonarzy w ramach akcji Św. Krzysztof – zebrano 670zł.
  10. Cieszymy się nową inwestycją w Parafii: nowa instalacja elektryczna i oświetlenie w kościele w Ujowie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym możliwe było wykonanie tych prac.
  11. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pani Magdaleny Lichwy i Pani Malwiny Lichwy-Superson.
  • w przyszłym tygodniu (przed odpustem) – Pan Ryszard Bucior oraz Rodziny Pana Piotra Wosińskiego, Pani Kazimiery Furgał oraz Pana Andrzeja Krupy.

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 31 VIIŚw. Ignacego z Loyoli, prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)
  • 1 VIIIŚw. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)
  • 4 VIII Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)
  • 5 VIII NMP Śnieżnej (wspomnienie dowolne)

Zapowiedzi przedślubne:

• Kamil Tomasz NIERADKA, kawaler, zam. Ujów – Marta Katarzyna KŁODNICKA, panna, zam. Piotrowice – zapowiedź 3