17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018

1. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Św. Jakuba w Ujowie o godz. 15. Odpust parafialny w Wawrzeńczycach – 12 sierpnia o godz. 13.00
  2. Msze święte od poniedziałku do środy – w Kaplicy Sióstr
  3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.30, o 18.00 Msza święta.
  4. W związku ze Świętem Matki Bożej Anielskiej – 2 sierpnia (czwartek) jest możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli w każdym kościele parafialnym pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa: Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Św.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych, okazja do spowiedzi od godz. 15, następnie Msza o godz. 18.00.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  7. 38 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia 2018 r. o godz. 6:00 i dotrze przed na Jasną Górę w piątek, 10 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w Kątach Wrocławskich dzisiaj po wieczornej Mszy świętej.
  8. Osoby, które z różnych względów nie mogą pielgrzymować pieszo, a chciałyby czynić to w sposób duchowy zapraszam do włączenia się do GRUPY DUCHOWYCH PIELGRZYMÓW. Zapisy do dzisiaj włącznie.
  9. Zapraszam na jednodniową PIELGRZYMKĘ DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Termin: sobota (22 września), koszt: 60zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz zakupu samochodu dla misjonarzy w ramach akcji Św. Krzysztof – zebrano 1 500zł.
  11. W minionym tygodniu Ministranci z naszej Parafii wraz z Księdzem Proboszczem byli na trzydniowym wyjeździe wakacyjnym w Krakowie, Łagiewnikach, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjazdu.
  12. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Karola Rajcy i Pana Leszka Rajcy
  • w przyszłym tygodniu (przed odpustem, który przypada 12 sierpnia) – Rodziny Pana Zbigniewa Markiewicza i Pana Łukasza Markiewicza oraz Rodziny Pana Grzegorza Synówki i Tomasza Jaskulskiego

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 31 VIIŚw. Ignacego z Loyoli, prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)
  • 1 VIIIŚw. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)
  • 4 VIII Św. Jana Marii Vianneya, prezbietra (wspomnienie obowiązkowe)