15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2023

1. Msza święta w poniedziałek rano o godz. 8.00
  2. Mszy świętej nie będzie we wtorek, środę i czwartek.
  3. Msze święte w Wawrzeńczycach :
  • w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  • w sobotę – Msza święta o godz. 9.00.
  1. W piątek ogłoszone zostały wyniki naboru w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Jest to Program, który wesprze samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i uchroni przed degradacją i niszczeniem. Gmina Mietków otrzymała dofinansowanie na cztery projekty, a wśród nich jeden dotyczący naszej Parafii – projekt: KOŚCIÓŁ FILIALNY PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA W STRÓŻY – REMONT GENERALNY ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH I WEWNĘTRZNYCH KOŚCIOŁA, na który przyznano 88 200 złotych. Dziękuję władzom Gminy Mietków oraz osobom, które przygotowały projekty do zgłoszenia za pomoc w staraniach o przyznanie dotacji.
  2. W przyszłą niedzielę z racji Dnia Św. Krzysztofa – Patrona kierowców – po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów i modlitwa za wszystkich ich użytkowników. Przy okazji poświęcenia, jak każdego roku, złożona ofiara przeznaczona będzie na zakup samochodów dla misjonarzy.
  3. Uroczystości odpustowe w naszej Parafii: UJÓW – 30 lipca, WAWRZEŃCZYCE – 13 sierpnia.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz wakacyjne wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Pani Zofia Bieńko oraz Pani Helena Jarosz
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Mariana Marciniaka i Rodzina Pana Arkadiusza Marciniaka

Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Marek Swatowski, kawaler, zam. Mietków i Patrycja Katarzyna Gilewska, panna, zam. Jutrosin  – zapowiedź 3

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.