15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2017

1. W tym tygodniu Msze święte w kościele parafialnym w czwartek i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 9.00.
  2. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
  3. W przyszłą niedzielę z racji Dnia Św. Krzysztofa – Patrona kierowców – po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów i modlitwa za wszystkich ich użytkowników.
  4. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowych: ku czci Św. Jakuba w Ujowie – 30 lipca o godz. 12.30 oraz ku czci Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach – 13 sierpnia o godz. 13.00.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (5zł) i Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego (4zł), Nowe Życie (4zł) a także nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” (4zł) – w piśmie o adopcji misyjnej, fotoreportaż i świadectwa misjonarzy oraz obszerny dodatek dla najmłodszych.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Andrzeja Synówki i Pani Janiny Stryjskiej.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Edwarda Czyżowicza i Pana Marka Lichwy.

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 20 VIIBł. Czesława, prezbitera, Patrona Archidiecezji Wrocławskiej (wspomnienie obowiązkowe)
  • 22 VIIŚw. Marii Magdaleny (Święto)

Zapowiedzi przedślubne:

• Wojciech CHWASTYK, kawaler, zam. Nowa Wieś Kącka – Dominika Karolina WALKIEWICZ, panna, zam. Ujów – zapowiedź 3
  • Mateusz BIEŃKO, kawaler, zam. Wawrzeńczyce – Agnieszka Katarzyna WOJCIECHOWSKA, panna, zam. Siemidrożyce – zapowiedź 2
  • Kamil Tomasz NIERADKA, kawaler, zam. Ujów – Marta Katarzyna KŁODNICKA, panna, zam. Piotrowice – zapowiedź 1