14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.07.2017

1. W tym tygodniu Msze święte w kościele parafialnym tylko we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00.
  2. W czwartek, 13 maja po Mszy świętej o 18.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników.
  3. W przyszłą niedzielę przybędzie do Parafii Jakub Deperas, skierowany przez Księdza Arcybiskupa do pomocy duszpasterskiej naszej Parafii od 15 do 31 lipca.
  4. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowych: 30 lipca o godz. 12.30 ku czci Św. Jakuba w Ujowie oraz 13 sierpnia o godz. 13.00 ku czci Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (5zł) i Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego (4zł), Nowe Życie (4zł) a także nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” (4zł) – w piśmie o adopcji misyjnej, fotoreportaż i świadectwa misjonarzy oraz obszerny dodatek dla najmłodszych.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Krzysztofa Kałamarza i Pani Heleny Myślickiej.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Andrzeja Synówki i Pani Janiny Stryjskiej.

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 11 VIIŚw. Benedykta, opata, Patrona Europy (Święto)
  • 12 VIIŚw. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (wspomnienie obowiązkowe)
  • 13 VIIŚw. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników (wspomnienie obowiązkowe)
  • 15 VIIŚw. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)

Zapowiedzi przedślubne:

• Wojciech CHWASTYK, kawaler, zam. Nowa Wieś Kącka – Dominika Karolina WALKIEWICZ, panna, zam. Ujów – zapowiedź 2
  • Mateusz Bieńko, kawaler, zam. Wawrzeńczyce – Agnieszka Katarzyna Wojciechowska, zam. Siemidrożyce – zapowiedź 1