13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.07.2017

1. Msze święte od poniedziałku do czwartku w kaplicy Sióstr.
  2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. Wcześniej zastępuję księdza Rafała w Kostomłotach.
  3. W sobotę jedziemy na Pielgrzymkę do Lichenia – wyjazd o godz. 6.00. W tym dniu Msza święta o godz. 9.00 – zastępować mnie będzie ks. Andrzej Majchrzak.
  4. Dziękuję za ofiary złożone na ubezpieczenie kościołów. Zebrano w sumie 1520zł.
  5. Dziękuję za odnowienie ławki przykościelnej strażakom z OSP z Mietkowa. Zapraszam chętnych do odnowienia drugiej ławki.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w posprzątanie strychu w kościele w Ujowie.
  7. Wraz z Radą Kościelną Wawrzeńczyc i Mietkowa przystępujemy do realizacji ogrzewania naszej świątyni. Będą to płyty grzejne do ogrzewania ławkowego – do zamocowania nad klęcznikiem (zaplecki). Urządzenia grzejne na prąd o niskim, oszczędnym poborze energii. Całkowity koszt inwestycji wynosi 23 000 złotych, rozłożony na lata 2017 – 2018. Przy zaproponowanej w czerwcu przez Radę wpłaty 10 złotych od rodziny na miesiąc na tzw. cele gospodarcze – jesteśmy w stanie taką kwotę uzbierać. Wpłacać można u Pań sołtys lub bezpośrednio na konto Parafii z zaznaczeniem <<na Kościół w Wawrzeńczycach>>.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (5zł) i Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego (4zł)
  9. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Wacława Wyszkowskiego i Pani Anny Data
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Krzysztofa Kałamarza i Pani Heleny Myślickiej

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 3 VIIŚw. Tomasza, apostoła (Święto)
  • 6 VIIBł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy (wspomnienie obowiązkowe)
  • 8 VIIŚw. Jana z Dukli, prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)

Zapowiedzi przedślubne:

• Wojciech CHWASTYK, kawaler, zam. Nowa Wieś Kącka – Dominika Karolina WALKIEWICZ, panna, zam. Ujów – zapowiedź 1