12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017

1. Msza święta odpustowa ku czci Św. Jana Chrzciciela w Stróży dzisiaj o godz. 13.15, której przewodniczyć będzie ks. Marcin Czchowski, proboszcz Parafii Strzelce Świdnickie. ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ.
  2. Msze święte od wtorku do piątku o godz. 18.00 w sobotę o godz. 9.00. Po Mszy świętej nabożeństwo czerwcowe. W poniedziałek Msza św. w Kaplicy Sióstr.
  3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 8.30 różaniec i nabożeństwo czerwcowe, o godz. 9.00 Msza święta, następnie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu od ok. godz. 10.30 odwiedziny chorych.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, w którym m.in. o 140-tej rocznicy objawień w Gietrzwałdzie oraz wywiad z Wojciechem Modestem Amaro (5zł) i Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego, rozmowa z Robertem Friedrichem, założycielem Arki Noego oraz jak zrobić kompas (4zł).
  6. Parafia jest zobowiązana do zapłacenia kwoty 2840zł za ubezpieczenie kościołów. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.
  7. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Klemensa Grochowskiego i Pana Jana Bajserowicza.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Wacława Wyszkowskiego i Anny Data

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 27 VI – NMP Nieustającej Pomocy (wspomnienie obowiązkowe)
  • 28 VI – Św. Ireneusza, biskupa i męczennika (wspomnienie obowiązkowe)