12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019

1. Dzisiaj uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela głównego Patrona archidiecezji wrocławskiej oraz patrona kościoła w Stróży. Msza święta odpustowa w Stróży o godz. 12.30 – przewodniczy Michał MIŚKIEWICZ, neoprezbiter pochodzący z Osieka.
  2. Msze święte:
  • od poniedziałku do czwartku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA – Msza święta o godz. 18.00 z nabożeństwem czerwcowym oraz procesją eucharystyczną dookoła kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy – błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.  Spotkanie grupy Św. Ojca Pio w czwartek po Mszy świętej w kościele.
  • W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu wyjątkowo zamiast w czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15.
  • w sobotę – UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA – Msza św. o godz. 9.00
  1. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, Msza święta w Ujowie o 9.45, w Stróży – o godz. 12.30. Msze w Wawrzeńczycach bez zmian.
  2. Odwiedziny chorych przed wakacjami – w czwartek od godz. 10.30
  3. Przygotowujemy się do remontu chodnika wokół kościoła w Wawrzeńczycach. Kosztorys obejmujący wszystkie prace to 80 000zł. Na funduszu remontowym mamy obecnie 25 000. Dziękuję wszystkim za składane ofiary.
  4. Zapraszam wszystkich do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na placu przed GOK-iem od środy (26 czerwca) do czwartku (27 czerwca) do godz. 12.00 (nie później!). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, który prowadzą Siostry Orionistki oraz na pomoc dla dzieci w Kamerunie udzielaną przez Siostry Pallotynki.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  6. W związku z czasem urlopowym ważniejsze sprawy kancelaryjne proszę załatwiać do 28 czerwca.
  7. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Janika i Pani Dorota Mazankiewicz
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Mariusza Dołhacza i Pani Genowefa Dołhacz
  • Na cały okres wakacyjny kolejka sprzątania w kościele wywieszona jest na tablicy ogłoszeń – aby ułatwić zaplanowanie sprzątania i umożliwić ewentualną zamianę terminu w razie gdy termin sprzątania pokrywa się z wakacyjnym wyjazdem.

Zapowiedzi przedślubne:

Mariusz Kukuła, kawaler, zam. Mietków i Magdalena Dorota Szcześniak, panna, zam. Mietków – zapowiedź 3. – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.