12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

1. Msze święte od poniedziałku do czwartku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA – Msza święta o godz. 18.00 z nabożeństwem czerwcowym oraz procesją eucharystyczną dookoła kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy – błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
  2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
  3. W najbliższy czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będziemy przeżywali w naszej Parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych wraz z rodzicami w poniedziałek i środę po Mszy świętej.
  4. W piątek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – Msza święta o godz. 18.00.
  5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – Msza święta o godz. 9.00.
  6. W niedzielę, 26 czerwca, Msza święta odpustowa w Stróży z racji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz. 11.15, której przewodniczyć będzie ks. Arkadiusz Chwastyk. Z tej racji Msze święte w Wawrzeńczycach o godz. 8.00 i 10.00. W sobotę wigilia odpustu w Stróży – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi o godz. 17.00 zakończona Mszą świętą o godz. 18.00.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystość Bożego Ciała, tym którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała w naszej Parafii: przygotowanie czterech ołtarzy, wszystkim, którzy nieśli chorągwie, baldachim; dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym proporce oraz Strażakom OSP, Scholi liturgicznej oraz ministrantom.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców i opiekunów bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. Jest także dostępny specjalny numer Gościa Niedzielnego o Eucharystii w cenie 12 złotych oraz Mały Gość Niedzielny – numer wakacyjny.
  9. Spotkanie dotyczące bieżących spraw związanych z Parafią dla członków Rad Kościelnych oraz wszystkich zainteresowanych we wtorek po Mszy świętej.
  10. ŚWIĘTOPIETRZE – zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka wyjątkowo przeniesiona z Uroczystości Św. Piotra i Pawła odbędzie się w niedzielę 26 czerwca br. – do puszek przy wyjściu z kościoła.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Kazimierza Turczyna i Rodzina Stanisława Chlewickiego
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Mirosława Michalczyka i Pan Andrzej Pietruszka