11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017

1. Msze święte od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w sobotę o godz. 9.00. Po Mszy świętej nabożeństwo czerwcowe.
  2. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie przez całą tak zwaną OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA. Postarajmy się przyjść na to spotkanie z Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Procesja do czwartku po Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek zakończenie Oktawy – błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
  3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę świętą we wtorek. Po Mszy świętej spotkanie.
  4. W piątek kończymy także rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców oraz nauczycieli na Mszę świętą dziękczynną za kończący się rok oraz z prośbą o błogosławieństwo na czas wakacji w piątek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.15.
  5. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu wyjątkowo zamiast w czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
  6. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela głównego Patrona archidiecezji wrocławskiej oraz patrona kościoła w Stróży. Msza święta odpustowa w najbliższą niedzielę o godz. 13.15, której przewodniczyć będzie ks. Marcin Czchowski, proboszcz Parafii Strzelce Świdnickie. ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. Z tej racji Msza święta w Ujowie o 9.45. Msze w Wawrzeńczycach bez zmian. Spowiedź przed odpustem w piątek o godz. 16.30.
  7. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Lichenia w sobotę – 8 lipca. Koszt wyjazdu 55zł.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (5zł) i Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego (4zł)
  9. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała w naszej Parafii.
  10. Parafia jest zobowiązana do zapłacenia kwoty 2840zł za ubezpieczenie kościołów. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ten cel.
  11. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Tomasza Grochowskiego i Pana Mieczysława Demczyszaka.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Klemensa Grochowskiego i Pana Jana Bajserowicza.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 21 VIśw. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik (wspomnienie obowiązkowe)

Zapowiedzi przedślubne:

• Dawid Van THAI THAN, kawaler, zam. Wrocław – Paulina Monika RADWAN, panna, zam. Stróża – zapowiedź 3