11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018

1. Msze święte:
  • od wtorku do piątku o godz. 18.00
  • w sobotę o godz. 15.00. (wyjątkowo nie będzie Mszy o godz. 9.00)
  • Po Mszach świętych – nabożeństwo czerwcowe.
  • Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na dziękczynienie Panu Bogu za rok szkolny i modlitwę o dobre i bezpieczne wakacje w piątek na Mszę święta o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi na zakończenie roku codziennie przed mszą świętą (w czwartek i piątek od 17.15)
  1. W niedzielę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela głównego Patrona archidiecezji wrocławskiej oraz patrona kościoła w Stróży. Msza święta odpustowa w najbliższą niedzielę o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie ks. Zbigniew Kowal, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. Z tej racji Msza święta w Ujowie o 9.45. Msze w Wawrzeńczycach bez zmian. Spowiedź przed odpustem w piątek w Stróży o godz. 16.30.
  2. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd jutro (w poniedziałek) o 6.00 z Ujowa, Wawrzeńczyc i Mietkowa (obok siedziby Gminy). Koszt wyjazdu 40zł.
  3. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Małopolski i Podkarpacia (29 czerwca – 1 lipca) w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy świętej.
  4. Zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15-22 lutego 2019r. (od piątku do piątku). Koszt 1000 USD. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, na ulotkach i w internecie.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  • W Gościu Niedzielnym (5zł) – o Bazylice NMP na Świętej Górze w Gostyniu, o kryzysie słowa drukowanego;
  • w Małym Gościu Niedzielnym (nr wakacyjny lipiec-sierpień – 5 zł): kolorowy terminarz mistrzostw świata (niezbędnik kibica), propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji oraz jak przejechać rowerem 600km po pustyni.
  1. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Franciszka Falewskiego i Pana Mariusza Trębacza.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Stanisława Karczmarza i Pani Danuta Wiaderna.