10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021

1. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do czwartku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA – Msza święta o godz. 18.00 z nabożeństwem czerwcowym oraz procesją eucharystyczną dookoła kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy – błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
  • W tym tygodniu wyjątkowo zamiast w czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu w ŚRODĘ od godz. 16.30.
  • W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – Msza św. o godz. 9.00
  1. Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej będziemy przeżywali w naszej Parafii w najbliższy czwartek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych wraz z rodzicami w poniedziałek po Mszy świętej.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystość Bożego Ciała, tym którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała w naszej Parafii: przygotowanie czterech ołtarzy, wszystkim, którzy nieśli chorągwie, baldachim; dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym proporce oraz Strażakom OSP, Scholii liturgicznej oraz ministrantom.
  4. Zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętokrzyskiej. Na trasie m.in.: Jędrzejów, Kielce, Sanktuarium Św. Krzyża oraz Wąchock. Termin: od 30 czerwca do 2 lipca (środa – czwartek – piątek). Koszt: 600 zł (przy grupie 50 osób), 625 zł (minimum 40 osób) lub 650 (minimum 30 osób). Szczegółowe informacje w internecie lub na kartkach dostępnych w zakrystii.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Franciszka Falewskiego i Rodzina Pana Mariusza Trębacza
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Stanisława Karczmarza i Pani Danuta Wiaderna

Zapowiedzi przedślubne:

Michał Chwastyk, kawaler, zam. Nowa Wieś Kącka i Klaudia Borowska, panna, zam. Ujów – zapowiedź 3 – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.