10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023

1. Od poniedziałku do czwartku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA – Msza święta o godz. 18.00 z nabożeństwem czerwcowym oraz procesją eucharystyczną dookoła kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy – błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
  2. W najbliższy czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będziemy przeżywali w naszej Parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych wraz z rodzicami w poniedziałek i środę po Mszy świętej.
  3. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msza święta o godz. 18.00. W tym dniu Prymicje Kapłańskie odprawi w naszej parafii ks. Tomasz Stuła.
  4. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – Msza święta o godz. 9.00.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystość Bożego Ciała, tym którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała w naszej Parafii: przygotowanie czterech ołtarzy, wszystkim, którzy nieśli chorągwie, baldachim; dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym proporce, Strażakom OSP, Scholi liturgicznej oraz ministrantom.
  6. Proszę o wpłacanie za pielgrzymkę do Łagiewnik (1 lipca) – koszt 140 złotych.
  7. W maju przyszłego roku rozpocznie się Synod Archidiecezji Wrocławskiej, którego cele są następujące: doświadczyć spotkania z Bogiem we wspólnocie Ludu Bożego; rozeznać, przemyśleć i przeorganizować kształt struktur kościelnych dla odnowy wiary i owocnej misji; zarysować wizję życia Kościoła, która pozwoli wyprzedzać nadchodzące wydarzenia oraz wspólnie przeżyć Jubileusze Kościoła Powszechnego w roku 2025 i 2033. W każdej Parafii do końca czerwca ma zostać powołany Zespół Synodalny, który będzie częścią Synodu poprzez modlitwę, dzielenie się Słowem Bożym, konferencje oraz możliwość zgłaszania praktycznych propozycji zmierzających do poprawy sytuacji duszpasterskiej w naszej Archidiecezji. Spotkania będą odbywały się od września raz w miesiącu. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do 25 czerwca.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz czerwcowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Marzeny Kałamarz i Pani Helena Myślicka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Anny Data i Rodzina Pana Wacława Wyszkowskiego

Zapowiedzi przedślubne: Dawid Patryk Śmiałowski, kawaler, zam. Stróża i Patrycja Kałamarz, panna, zam. Wawrzeńczyce – zapowiedź 3 – O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.