1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6.03.2022

2. Droga Krzyżowa:
  • WAWRZEŃCZYCE – środa o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci
  • STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
  1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  2. Młodsza grupa przygotowujących się do bierzmowania (klasy siódme) – zapraszam na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy świętej
  3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu czyli 27 marca i potrwają do wtorku, 29 marca. Rekolekcje będzie głosił ks. Krzysztof Ora. Zapraszam do zaplanowania tak czasu aby móc wziąć udział w rekolekcjach.
  4. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ. Można także zaopatrzyć się w baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł
  5. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
  • Praga – Wiedeń- Budapesztu – od 30 czerwca do 3 lipca – koszt 1350 zł + 60 euro
  • Lourdes (9 dni) – od 10 do 19 września – koszt 3250 zł + 70 euro (wstępy)
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” wraz z kolejną płytą z Pismem Świętym oraz „Mały Gość Niedzielny” (numer marcowy).
  2. Kurs przygotowujący dorosłych do bierzmowania rozpocznie się 13 marca 2022. Spotkania będą w niedziele (godz. 18.00 – 21.00) w kościele Św. Piotra i Pawła we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim.
  3. W minioną niedzielę oraz w Środę Popielcową zebrano na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie 5950 zł. ZBIÓRKA DO PUSZEK na ten odbywa się także dzisiaj.
  4. Caritas Wrocław na bieżąco przekazuje Parafiom informacje dotyczące skutecznej pomocy Ukrainie. Najważniejsza jest kwestia wiązana z długofalowością działań. Przygotowujemy się, na to, że pomoc będzie przekazywana przez wiele miesięcy, oby nie lat. Aby pomoc była skuteczna i przebiegała sprawnie potrzebne jest zorganizowanie w parafiach aktywnego zespołu ludzi, którzy poprzez swoje zaangażowanie pomogą nieść skuteczną pomoc. Dlatego proponuję aby powołać: PARAFIALNY ZESPÓŁ POMOCY. Zapraszam WSZYSTKICH, którzy jako WOLONTARIUSZE, chcieliby aktywnie włączyć się do Zespołu. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zapraszam w środę, 9 marca, po wieczornej Mszy świętej.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Wojciecha Smereki i Pan Bolesław Smereka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Władysława Dziedzińskiego oraz Rodzina Pana Sebastiana Kościelniaka

W gablocie przy kościele wywieszona jest lista sprzątania na luty i marzec.