1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5.03.2017

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr, od wtorku do piątku w kościele parafialnym o godz. 18.00, w sobotęwyjątkowo o godz. 17.00
  2. W każdy czwartek Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, o 18.00 Msza święta.
  3. Droga Krzyżowa: UJÓW – czwartek o godz. 00 (wraz ze Mszą świętą) / STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 17.30 a następnie MSZA ŚWIĘTA.
  4. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  5. W tym tygodniu od wtorku do czwartku odbędą się rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 31 marca do 2 kwietnia (piątek-sobota-niedziela). Poprowadzi je ks. Jarosław Filipiak.
  7. Od dzisiaj można zakupić w ramach wielkopostnej akcji Caritas: baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł i świece wielkanocne po 6 zł. Więcej na naszej stronie internetowej. Można także pobrać torby miłosierdzia, w których będziemy mogli przynieść dary w postaci żywności trwałej w ostatnią niedzielę marca (26 III) – żywność przekazana zostanie najbardziej potrzebującym.
  8. Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes”Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „GDZIE MISJONARZE – TAM NADZIEJA”. W tym dniu jest także zbiórka do puszek na cele misyjne.
  9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam we wtorek na Mszę świętą a następnie na katechezę.
  10. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w środę na wieczorną Mszę świętą, a po niej spotkanie formacyjne.
  11. Spotkanie Rad Parafialnych wszystkich trzech kościołów w piątek o godz. 18.30 (po Mszy świętej wieczornej) w kościele parafialnym.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  13. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Pani Maria Mrzygłód i Anna Hirschberg oraz Anna Chrzan i Ewa Małek.
  • w przyszłym tygodniu – Pani Dorota Żywiecka i Rodzina Pana Juliana Żygadło