1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
2. Mszy świętych od poniedziałku do czwartku nie będzie (ze względów zdrowotnych).
3. Droga Krzyżowa – w piątek:
• STRÓŻA – o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
• WAWRZEŃCZYCE – o godz. 18.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
4. W sobotę – 1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu czyli 19 marca. Rekolekcje będzie głosił ks. Adam Gaca MSF. Zapraszam do zaplanowania tak czasu aby móc wziąć udział w rekolekcjach.
6. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
• Pielgrzymka do Beskidu Śląskiego – PSZCZYNA – BIELSKO BIAŁA – SZCZYRK – CIESZYN – WISŁA – ISTEBNA – KONIAKÓW – ŻYWIEC – RYCHWAŁD – od 29 czerwca do 2 lipca (czwartek – niedziela) – koszt 1250 zł
• Pielgrzymka na Litwę (7 dni) – NIEPOKALANÓW – SOKÓŁKA – KOWNO – WILNO – SZYDŁOWO – SZAWLE – TROKI – DRUSKIENNIKI (rejs po Niemnie) – BIAŁYSTOK – od 19 do 25 sierpnia – koszt 2250 zł
7. W zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebrano 2 240 zł.
8. Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu jest także zbiórka do puszek na cele misyjne.
9. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ. Od przyszłej niedzieli można także zaopatrzyć się w baranki wielkanocne z białej czekolady po 8 zł
10. Spotkanie Rady Parafialnej (z wszystkich kościołów) w piątek po wieczornej Mszy świętej – przygotowanie do wizytacji kanonicznej, którą w czwartek 23 marca przeprowadzi Biskup Maciej Małyga.
11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (UWAGA nowa cena: 10zł) oraz Mały Gość Niedzielny – NOWY numer marcowy na Wielki Post (7zł).
12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
• w tym tygodniu – Rodzina Pana Andrzej Kordiaka i Rodzina Pana Mirosława Jarosza
• w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Grzegorza Susło i Rodzina Pana Tomasza Susło