1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr, od wtorku do piątku w kościele parafialnym o godz. 18.00, w sobotę – o godz. 9.00.
  2. W czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 18.00 Msza święta.
  3. Droga Krzyżowa:
  • WAWRZEŃCZYCE – wtorek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci przedszkolnych i szkolnych
  • UJÓW – środa o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
  1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się akcja Caritas – JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA w różnych formach:
  • SKARBONKA MIŁOSIERDZIA – do której przez Wielki Post zbiera się pieniądze, które są konkretnym wyrzeczeniem przyjemności na rzecz drugiego człowieka.
  • baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł
  • bezdotykowa akcja Niosę Dobro – można wejść na stronę internetową Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i zobaczyć, jakie produkty są potrzebne, następnie wpłacić ofiarę na nasze konto. Za zebrane środki zakupiona zostanie żywność i przygotowane paczki, które w Wielką Sobotę rozdane zostaną bezdomnym. W tej paczce będą produkty gotowe do spożycia, a więc chleb, wędliny, nabiał, ale również herbata i kawa oraz babka wielkanocna.
  • torby miłosierdzia, w których będziemy mogli przynieść dary w postaci żywności trwałej dla najbardziej potrzebujących (do niedzieli – 14 marca)
  1. Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes”Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu jest także zbiórka do puszek na cele misyjne.
  2. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Zenona Augustyniaka i Rodzina Pana Jerzego Ormana
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Artura Kozaka i Pani Bożena Kozak