1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

1. Dzisiaj i w każdą niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Wawrzeńczycach o godz. 16.30.
  2. Od poniedziałku do środy Mszy świętej NIE BĘDZIE.
  3. W czwartekDroga Krzyżowa a następnie Msza święta w Ujowie od godz. 17.00.
  4. W piątek:
  • STRÓŻA – o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • WAWRZEŃCZYCE – o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
  1. W sobotę Msza święta – o godz. 9.00.
  2. Za tydzień – Druga Niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes”Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu jest także zbiórka do puszek na cele misyjne
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny na marzec (7 zł) oraz Gość Niedzielny Extra na Wielki Post (14 zł).

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie.

1. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ. Od przyszłej niedzieli można także zaopatrzyć się w baranki wielkanocne z białej czekolady po 10 zł
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Rafalskiego i Rodzina Pani Joanny Michalickiej
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Waldemara Misiurki i Pani Dorota Misiurka