1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr, od wtorku do piątku w kościele parafialnym o godz. 18.00, w sobotę – w Kaplicy Sióstr.
2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, o 18.00 Msza święta.
3. Droga Krzyżowa: UJÓW – czwartek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 17.30 a następnie MSZA ŚWIĘTA.
4. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
5. W tym tygodniu od wtorku do czwartku odbędą się rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej.
6. Dzisiaj rozpoczyna się akcja Caritas – JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2018, w którą możemy się włączyć na różne sposoby:
• SKARBONKA MIŁOSIERDZIA – do której przez Wielki Post zbiera się pieniądze, które są konkretnym wyrzeczeniem przyjemności na rzecz drugiego człowieka- w tym roku pieniądze przeznaczone będą na pomoc osobom starszym („Dar Juniora dla Seniora”). Skarbonki przyniesiemy po Wielkanocy (do 8 kwietnia)
• Akcje pomocowe Caritas zasilą także pieniądze za baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł.
• Można także pobrać torby miłosierdzia, w których będziemy mogli przynieść dary w postaci żywności trwałej w niedzielę – 11 marca – żywność przekazana zostanie najbardziej potrzebującym.
7. Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „GDZIE MISJONARZE – TAM NADZIEJA”. W tym dniu jest także zbiórka do puszek na cele misyjne.
8. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam we wtorek na wieczorną Mszę świętą, a po niej spotkanie formacyjne.
9. Zapraszam na 3-dniową Pielgrzymkę do Małopolski i na Podkarpacie. Na trasie: Zabawa – Tarnów – Tuchów – Sanok – Kalwaria Pacławska – Przemyśl – Markowa. Termin: od 29 czerwca do 1 lipca (od piątku do niedzieli). Koszt całkowity: 540 zł. Szczegóły na plakacie (na tablicy ogłoszeń lub do wzięcia w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła)
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
11. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
w tym tygodniu – Rodzina Pana Mariusza Dołhacza i Pani Genowefa Dołhacz.
w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Bogdana Duszy i Pana Krzysztofa Woźniaka.