1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1.03.2020

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  2. Msze święte:
  • w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr,
  • we wtorek w UJOWIE DROGA KRZYŻOWA i MSZA ŚWIĘTA o godz. 17.00.
  • w środę w Wawrzeńczycach Msza święta o godz. 18.00.
  • w czwartek w Wawrzeńczycach Msza święta o godz. 18.00 – następnie z racji 1 czwartku miesiąca godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu (do 19.30)
  • w piątek – w STROŻY DROGA KRZYŻOWA o godz. 16.00 a po niej MSZA ŚWIĘTA / w WAWRZEŃCZYCACH DROGA KRZYŻOWA o godz. 18.00 a po niej MSZA ŚWIĘTA.
  • w sobotę1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00.
  1. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek odbędą się rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej.
  2. Spotkanie dla dzieci klas trzecich przed Pierwszą Komunią Świętą we wtorek o 18.15 w Przedszkolu Sióstr.
  3. Ministrantów zapraszam w środę na zbiórkę po Mszy świętej.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych, okazja do spowiedzi w Stróży od godz. 30 / w Wawrzeńczycach – od godz. 17.30 / w Ujowie we wtorek od godz. 16.40.
  5. W piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy świętej spotkanie Dzieci wraz z Rodzicami, które w tym roku będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej
  6. Dzisiaj rozpoczyna się akcja Caritas – JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2020 w różnych formach:
  • SKARBONKA MIŁOSIERDZIA – do której przez Wielki Post zbiera się pieniądze, które są konkretnym wyrzeczeniem przyjemności na rzecz drugiego człowieka.
  • baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł oraz świece „paschaliki” po 14zł.
  • torby miłosierdzia, w których będziemy mogli przynieść dary w postaci żywności trwałej dla najbardziej potrzebujących (do niedzieli – 22 marca).
  1. Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes”Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu jest także zbiórka do puszek na cele misyjne.
  2. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ. Można taką zdrapkę otrzymać po Mszy świętej.
  3. Otrzymaliśmy książki o Prymasie Tysiąclecia – można je nabyć w cenie 10 złotych.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Piotra Wosińskiego i Pan Ryszard Bucior
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzej Krupy oraz Pan Jerzy Krupa i Pani Walentyna Gulbińska