1 NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023

1. Msze święte roratnie w tygodniu:
  • w poniedziałek – Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 17.30 z losowaniem kuponów niedzielnych dla dzieci
  • we wtorek i środę – Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 6.30
  • w czwartek – Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30
  • w piątek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – Msze święte w tym dniu: 16.00 UJÓW, 17.00 STRÓŻA oraz 18.15 WAWRZEŃCZYCE.
  • w sobotę – Msza święta w Wawrzeńczycach o godz. 9.00
  1. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 10 złotych, duża świeca – 20 złotych.
  3. Przedstawiciele Rady Kościelnej rozprowadzać będą opłatki wigilijne w najbliższą sobotę, 9 grudnia, w Mietkowie. Opłatki dostępne są także w zakrystii w Wawrzeńczycach. Dochód z opłatków przeznaczony na sfinansowanie budowy Domu Parafialnego.
  4. W przyszłą niedzielę grudnia po Mszach świętych w Wawrzeńczycach i Ujowie planowany jest kiermasz ciast oraz stroików świątecznych przygotowywanych przez Ujów.
  5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii – w poniedziałek po Mszy świętej.
  6. Spotkanie Scholi dziecięcej w poniedziałek o 17.10 – śpiewają potem na Mszy świętej Roratniej
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł), Mały Gość Niedzielny na grudzień (7 zł). Jest także nowa propozycja – dwumiesięcznik Gość Niedzielny Historia Kościoła, w którym m.in. takie tematy jak: Jezus – skąd wiemy, że istniał, Inkwizycja – fakty i mity, apokryfy, chusta z Manopello i wiele innych. Cena 12 złotych.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Kazimierza Turczyna i Rodzina Pana Stanisława Chlewickiego
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Mirosława Michalczyka i Pan Andrzej Pietruszka