1 NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. Zapraszam na Msze święte Roratnie: od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 17.30, w sobotę o 9.00.
  3. W tym tygodniu:
  • I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 16.30 (godzinę przed Mszą świętą)
  • I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.45 do 17.20 – w tym czasie adoracja zakończona litanią do Serca Pana Jezusa.
  • I sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych
  1. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Dostępne są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 6zł, duża świeca – 15 złotych.
  3. Można zaopatrzyć się po każdej Mszy świętej w opłatki wigilijne. Siostry dziękują za złożone ofiary, które w całości przeznaczone dla Sióstr Jadwiżanek – jako nasze podziękowanie za ich całoroczną posługę w naszej Parafii. Prosimy aby osoby, które będą w kościele zorientowały się czy może nie pomóc swoim sąsiadom przez pobranie również dla nich opłatków.
  4. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej zachęca do przeżyć tegoroczny adwent w duchu modlitwy i postu. „Bóg się rodzi – moc truchleje” – w ten sposób, chcemy z jednej strony przygotować na Boże Narodzenie nasze serca, domy, parafie, a z drugiej strony pragniemy postem i modlitwą prosić o zatrzymanie pandemii, o zdrowie dla zakażonych i chorych, o pokój w Ojczyźnie, o narodowe nawrócenie, o otwarcie ludzkich serc na cywilizację życia. W każdej parafii podejmujemy 25 dni modlitwy i postu o chlebie i wodzie (czas adwentu od 29.XI. do 23.XII.2020r). Wierni zapisują się na przeżycie jednego, konkretnego, wybranego przez siebie dnia adwentu poszcząc o chlebie i wodzie. Na dany dzień może zapisać się więcej niż jedna osoba. Można zapisać się w zakrystii lub przez internet.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego z kalendarzem ściennym na 2021 rok (6zł) oraz grudniowy adwentowy Mały Gość Niedzielny (5zł)
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Roberta Łygasa i Pana Mieczysława Mazankiewicza
  • w przyszłym tygodniu – Pani Janina Jaroszczuk i Rodzina Pana Ireneusza Pawelca