1 NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

1. Zapraszam na Msze święte Roratnie:
  • w poniedziałek – o godz. 6.30
  • od wtorku do piątku – o godz. 17.30 w Wawrzeńczycach
  • w sobotę o godz. 9.00 w Wawrzeńczycach
  1. Na czas remontu nie ma Mszy świętej w Ujowie o 12.30. Zamiast tego odprawiana jest dodatkowa Msza święta o 12.30 w Wawrzeńczycach według intencji przyjętych do Ujowa.
  2. W tym tygodniu:
  • I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 16.30 (godzinę przed Mszą świętą)
  • I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30 do 17.15 – w tym czasie adoracja zakończona litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych okazja do odwiedzin chorych – zainteresowanych proszę o kontakt.
  • I sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych
  1. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Dostępne są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 7zł, duża świeca – 16 złotych.
  3. Od dzisiaj w Wawrzeńczycach można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne po każdej Mszy świętej. Siostry dziękują za złożone ofiary, które w całości przeznaczone dla Sióstr Jadwiżanek – jako nasze podziękowanie za ich całoroczną posługę w naszej Parafii. W Stróży opłatki będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę (5 grudnia) po Mszy świętej.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (6zł) oraz kalendarze w cenie 10zł.
  5. Informacja dla osób kupujących Tygodnik „Niedziela”: ze względu na znaczący wzrost cen papieru i ogólnych kosztów druku oraz kolportażu – cena od przyszłej niedzieli (5 grudnia) będzie wynosiła 8 zł. Jednocześnie redakcja informuje, że aby zrekompensować wyższą cenę – do pierwszego numeru grudniowego dołączony będzie obszerny dodatek dla seniorów, do drugiego – całoroczny kalendarz ścienny, do trzeciego – śpiewnik kolędowy, a do świątecznego – modlitewnik z kalendarzem liturgicznym na nowy rok. Od stycznia zwiększona zostanie obojętność każdego numeru o m.in. dodatek tematyczny i nowe treści.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Franciszka Bieńko i Rodzina Pana Jacka Susło
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Janusza Pietruszki i Pani Dorota Pietruszka