1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

1. Zapraszam na Msze święte Roratnie:
• w poniedziałek – o godz. 6.30 w Wawrzeńczycach
• od wtorku do piątku – o godz. 17.30 w Wawrzeńczycach
• w sobotę o godz. 9.00 w Wawrzeńczycach
2. W tym tygodniu:
• I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 16.30 (godzinę przed Mszą świętą)
• I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30 do 17.15 – w tym czasie adoracja zakończona litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych okazja do odwiedzin chorych – zainteresowanych proszę o kontakt.
• I sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych
3. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
4. Dostępne są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 10 złotych, duża świeca – 20 złotych.
5. Przedstawiciele Rady Kościelnej rozprowadzać będą opłatki wigilijne w najbliższą sobotę w Mietkowie i w Stróży od godz. 11.00.
Dochód z opłatków przeznaczony na sfinansowanie budowy Domu Parafialnego. W pierwszą niedzielę grudnia planowany jest kiermasz ciast oraz stroików świątecznych przygotowywanych przez Wawrzeńczyce, a w drugą przez Ujów, a w trzecią niedzielę w Stróży.
6. Zostało założone osobne konto na wpłaty na nową Plebanię: 02 9584 1119 2013 1207 1895 0007
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – numer grudniowy (adwentowy). Nie dotarł najnowszy numer „Niedzieli”
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
• w tym tygodniu – Pan Jan Misiurka, Pani Józefa Misiurka i Rodzina Pana Dariusza Rogali
• w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Franciszka Falewskiego i Rodzina Pana Mariusza Trębacza

Zapowiedzi przedślubne:
SZYMON GÓRKOWY, kawaler, zam. Stróża i DOROTA WERONIKA NIESYCZYŃSKA, panna, zam. Domanice – zapowiedź 3 – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.