1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz nowy rok duszpasterski, którego hasło przewodnie brzmi: „w mocy Bożego Ducha”.
  2. Zapraszam na Msze święte Roratnie: od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 17.30. Zapraszamy na bułkę i kakao po Mszy świętej: we wtorek i piątek do świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach.
  3. W tym tygodniu:
  • I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 17.00 (pół godziny przed Mszą świętą)
  • I piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.45 do 17.20 – w tym czasie adoracja zakończona litanią do Serca Pana Jezusa.
  1. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu: 9.00 WAWRZEŃCZYCE, 10.30 STRÓŻA i 17.00 UJÓW.
  2. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  3. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii odbędzie się w następny piątek – 14 grudnia.
  4. Można zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas. Małe świece – 6zł, duże – 14zł.
  5. W tym tygodniu Członkowie Rady Parafialnej będę roznosili po naszych domach opłatki wigilijne: w STRÓŻY. Siostry dziękują za złożone ofiary, które w całości przeznaczone dla Sióstr Jadwiżanek – jako nasze podziękowanie za ich całoroczną posługę w naszej Parafii. Opłatki dostępne są jeszcze w zakrystii w Wawrzeńczycach i w klasztorze.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  7. Można zaopatrzyć się w kalendarze katolickie.
  8. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Zbigniewa Chabzdy i Pani Teresa Drabik
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Adama Kozarowicza i Pana Janusza Misiurki