1 NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. Zapraszam na Msze święte Roratnie: od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 17.30, w sobotę o 9.00. Zapraszamy na bułkę i kakao po Mszy świętej: w środę i piątek do świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach. Szczegółowy plan Rorat na cały Adwent na plakacie. W ADWENCIE Msze święte w niedzielę będą odprawiane w Ujowie o 9.45, a w Stróży o 12.30; w Wawrzeńczycach bez zmian.
  3. W tym tygodniu:
  • I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 16.30 (godzinę przed Mszą świętą)
  • I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.45 do 17.20 – w tym czasie adoracja zakończona litanią do Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych zostają przełożone na czas bliżej Świąt Bożego Narodzenia.
  • I sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych
  1. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii odbędzie się w następny czwartek – 12 grudnia.
  3. Można zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas. Małe świece – 6zł, duże – 14zł.
  4. W tym tygodniu Członkowie Rady Parafialnej będę roznosili po naszych domach opłatki wigilijne: w MIETKOWIE i w STRÓŻY w sobotę. W WAWRZEŃCZYCACH – w sobotę 14 grudnia. Siostry dziękują za złożone ofiary, które w całości przeznaczone dla Sióstr Jadwiżanek – jako nasze podziękowanie za ich całoroczną posługę w naszej Parafii. Opłatki dostępne są także w zakrystii w Wawrzeńczycach i w klasztorze.
  5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę po Mszy świętej.
  6. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy świętej
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym adwentowy cykl „Pan jest blisko” – prorok Izajasz – pierwszy przewodnik duchowego przygotowania na przyjęcie Jezusa oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo w Neapolu. W Małym Gościu – lampion roratni do samodzielnego złożenia, oraz jak bardzo adwent może być radosny, pokazuje rodzina Brodów.
  8. Dziękuję za oddolną inicjatywę mieszkańców Wawrzeńczyc – zorganizowanie cegiełek na nową kostkę – w ramach tej akcji zebrano 8000zł – obecnie fundusz remontowy to 35 000.
  9. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Stanisława Karczmarza i Pani Danuta Wiaderna
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Leszka Czyżowicza i Pan Stanisław Pietruszka